ELEVATOR SPECIAL

Urządzenia dla osób niepełnosprawnych

Windy schodowe i platformy dla niepełnosprawnych

 • Platforma schodowa v64

  Platforma schodowa v64

  Dane techniczne

  Windy dla niepełnosprawnych v64 zapewniają pełne bezpieczeństwo i łatwość dostępu do wszystkich miejsc publicznych i prywatnych. Urządzenia to windy schodowe o prostoliniowym torze jazdy.

  Platformy przyschodowe V64 o prostoliniowym torze jazdy (idealne w przypadku jednego biegu schodów) dla osób na wózkach inwalidzkich są doskonałym rozwiązaniem ze względu na praktyczność i bezpieczeństwo.

  Montaż platformy schodowej V64 nie wymaga żadnych robót architektonicznych w istniejącym obiekcie i nie narusza stylu wyposażenia wnętrz.

  Platforma schodowa V64 nadaje się do instalacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku dzięki rozwiązaniom zapewniającym trwałość i pracę również w trudnych warunkach klimatycznych.

  Platforma schodowa V64 posiada sterowanie radiowe, skuteczne i nowoczesne mechanizmy zabezpieczające użytkowników platformy i osoby postronne, oraz chowane barierki aby maksymalnie zredukować miejsce zajmowane przez urządzenie podczas postoju.

  Platforma schodowa V64 jest dostępna w trzech wersjach: standard – z podestem o ograniczonych wymiarach do instalacji na schodach i spocznikach o niewielkich wymiarach;

  large – z większym podestem dla wózków wymagających szczególnie dużo miejsca;

  extralarge – z bardzo dużym podestem uwzględniającym rozmiary wózków oraz skuterów dla niepełnosprawnych   

 • Platforma schodowa v65

  Platforma schodowa v65

  Dane techniczne

  Platformy przyschodowe V65 o krzywoliniowym torze jazdy (idealna w przypadku kilku biegów schodów) z podestem dla wózka inwalidzkiego jest doskonałym rozwiązaniem ze względu na praktyczność i bezpieczeństwo. Platformy dla niepełnosprawnych V65 doskonale nadają się do instalacji na różnych biegach schodowych oraz spocznikach dzięki możliwości dostosowania toru jazdy do różnych kątów nachylenia schodów i spoczników.

  Montaż platformy schodowej V65 nie wymaga żadnych robót architektonicznych w istniejącym obiekcie i nie narusza stylu wyposażenia wnętrz.

  Dzięki zasilaczowi najnowszej generacji, który umożliwia dużą oszczędność energetyczną, platforma V65 może doładować baterie podczas zjazdu, zachowując maksymalny standard wygody i cichej eksploatacji.

  Platforma schodowa V65 nadaje się do instalacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku dzięki rozwiązaniom zapewniającym trwałość i pracę również w trudnych warunkach klimatycznych.

  Platforma schodowa V64 posiada sterowanie radiowe, skuteczne i nowoczesne mechanizmy zabezpieczające użytkowników platformy i osoby postronne, oraz chowane barierki aby maksymalnie zredukować miejsce zajmowane przez urządzenie podczas postoju.   

 • Platforma schodowa o torze liniowym HIRO 320

  Platforma schodowa o torze krzywoliniowym HIRO 320

  Dane techniczne

  Platformy przyschodowe HIRO 320 o torze krzywoliniowym są używane zarówno wewnątrz, jak na zewnątrz budynku. Ich maksymalny udźwig standardowy to 300 kg, a znakomity stosunek kosztów do wydajności idealnie wpasuje się do użytku w miejscach publicznych i biznesowych. Platformy dla niepełnosprawnych łączą w sobie jakość z innowacyjną, nowoczesną technologią i oferując ich użytkownikom optymalną mobilność oraz wysoki poziom komfortu z powodu licznych rozwiązań opcjonalnych.

  za pomocą pilota radiowego lub jednostki sterującej z kablem spiralnym

  80 cm szeroka, 100 cm głęboka
  75 cm szeroka,   84 cm głęboka
  68 cm szeroka,   75 cm głęboka

  (wymiary standardowe)
  Istnieje możliwość wykonania niestandardowego wymiaru.

  7 różnych kolorów RAL dla podpór i platformy; więcej kolorów na życzenie.

  Opatentowany napęd trakcyjny
  Prędkość jazdy 0.1 m/s

  Automatyczne ładowanie akumulatora – 230 V 13 A. Ładowanie akumulatorów podczas postoju platformy na swoich stacjach docelowych zapewniające sprawną i wydajną pracę.

  HIRO 320 posiada homologację przez niemiecki TUV w Hanowerze, zgodny z Europejską Dyrektywą Maszynową 95/16 / WE, a obecnie produkowany, aby sprostać wymaganiom przyszłych wymagań   PR EN81-40 / 41.


   

 • Platforma schodowa T80

  Platforma schodowa T80

  Dane techniczne

  Platformy dla niepełnosprawnych T80 to proste i funkcjonalne rozwiązanie pozwalające na transport osób niesprawnych po różnego rodzaju schodach, zarówno prostych, zakręcających, jak i spiralnych. Urządzenie można montować bezpośrednio do ściany na specjalnych wspornikach mocowanych do schodów.  Platformy przyschodowe mogą być montowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Spełniają wszystkie normy europejskie (CE, TÜV, BS i NS).

  0° to 60°

  680×840 mm lub 800×1000 mm (wymiary standardowe)
  Istnieje możliwość wykonania niestandardowego wymiaru.

  RAL7047, RAL8022, RAL9002 oraz RAL9007
  Opcjonalnie każdy kolor z palety RAL.

   

  Łańcuchwy
  Silnik:
  24V DC/0,55 KW
  Prędkość jazdy:
  0.15 m/s

  • „ Hold to run ” – należy trzymać przycisk w celu jazdy
  • Ogranicznik prędkości
  • Odbojniki z kontaktami bezpieczeństwa
  • Przycisk „ STOP”

   

  Poręcze, podpory i materiały mocujące  ocynkowane i malowane proszkowo. Dostępna również w stali nierdzewnej z powłoką proszkową lub polerowanej stali nierdzewnej.


   

 • Winda dla osób niepełnosprawnych E10

  Winda dla osób niepełnosprawnych E10

  Dane techniczne

   

  Windy schodowe E10 zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz podnoszą prestiż domu i obiektów publicznych, w których zostały zainstalowane.

  Proponowane windy dla niepełnosprawnych to optymalna propozycja dla osób, które przykładają dużą wagę do komfortu własnego oraz domowników. To wygodne i bezpieczne urządzenie pasuje do każdego otoczenia.

  Dźwig platformowy ECOVimec podnosi prestiż każdego domu, jest łatwy do zainstalowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Urządzenie, dostępne w wersji od dwóch do pięciu kondygnacji, jest odpowiednie zarówno w przypadku przebudowy jak i nowych inwestycji, ponieważ nie wymaga konstrukcyjnych prac budowlanych.
  Cichy i dyskretny, umożliwia wygodny przewóz zakupów, wózków dziecięcych oraz wszelkich ciężkich i nieporęcznych przedmiotów.
  Ty oraz Twój dom zasługujecie na dźwig zrealizowany „pod wymiar”, nie tylko pod względem funkcjonalności ale też wzornictwa i wykończeń. Dzięki bogatej gamie kolorów i elementów wykończeniowych, E 10 zyska cechy Twojego stylu i będzie harmonizował z wnętrzem domu.
  Dzięki zastosowanym technologiom urządzenie Vimec jest nowoczesne pod każdym względem. Producent  gwarantuje redukcję kosztów konserwacji, dzięki wysokiej jakości konstrukcyjnej urządzenia.


 • 20151216_135308_s

  Platforma przyschodowa KALI B

  Dane techniczne

  Kali B to profesjonalne platformy przyschodowe bez szybu o wysokości podnoszenia do 3m. Urządzenie zaprojektowane i przeznaczone przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych. Zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej, prywatnych jak i wszędzie tam gdzie jest konieczność likwidowania barier architektonicznych. Urządzenie z napędem śrubowym umieszczonym w jego części bocznej.

  Obudowę maszynowni stanowią panele blaszane z wypełnieniem wygłuszającym pracę napędu. Podest jezdny z barierkami oraz drzwiczkami wysokości 1100mm wypełnione poliwęglanem komorowym w ramach aluminiowych. Kali B może być montowana wewnątrz jak i na zewnątrz budynku na powierzchni ok. 2,2m2. Nie wymaga podszybia.

  Windy schodowe pozwalają na zastosowanie niskiej rampy najazdowej albo zagłębienia jedynie 60mm. Szeroka gama wyposażenia dodatkowego pozwala na skomponowanie odpowiedniej platformy dla niepełnosprawnych indywidualnie do własnych potrzeb.

  Kali B jest zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/W

   


   

 • Winda dla osób niepełnosprawnych

  Platforma E07

  Dane techniczne

  Winda E 07 odpowiada wymaganiom różnych użytkowników: jest dobrym rozwiązaniem problemu likwidacji barier w budynkach użyteczności publicznej z uwzględnieniem wszelkich wymogów estetycznych, oraz dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, które chcą przemieścić się pomiędzy piętrami własnego domu.

  Platforma Easy Moye jest urządzeniem, które łatwo dopasowuje się do każdego otoczenia dzięki projektowaniu i produkowaniu jej „na miarę” do konkretnego miejsca przeznaczenia – zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku. Dostępna w wersjach od dwóch do pięciu przystanków jest idealnym rozwiązaniem dla obiektów już istniejących i poddawanych renowacjom, jak również do nowo powstających – nie wymaga specjalnych robót budowlanych.

  Platforma Easy Moye jest cicha, komfortowa i bezpieczna w użytkowaniu dzięki awangardowym rozwizanioni technicznym.Jest wyposażona w łatwe w użyciu oraz odpowiednio zabezpieczone elementy sterujące.

  Platforma E 07 jako winda domowa zapewniająca wysoki komfort użytkowania oraz podnosząca prestiż domu.

  E 07  to optymalna propozycja dla osób, które przykładają dużą wagę do komfortu własnego oraz domowników. To wygodne i bezpieczne urządzenie idealnie wkąponuje się w wystrój waszego domu i podniesie jego prestiż.

  E 07 pomaga na co dzień.

  Platforma E 07 umożliwia wygodny transport zakupów, wózków dziecięcych oraz wszelkich ciężkich i nieporęcznych przedmiotów. Dzięki cichej pracy nie zakłóca spokoju innych domowników.

  Twój dom zasługuje na urządzenie przygotowane i specjalnie dostosowane pod względem funkcjonalności i wzornictwa do Twojego domu. Dzięki bogatej gamie kolorów i elementów wykończeniowych E 07 będzie harmonizować z każdym wnętrzem i pasować do każdego domu.

  Dzięki zastosowanym technologiom E 07 jest nowoczesne pod każdym względem. Producent gwarantuje redukcję kosztów konserwacji, dzięki wysokiej jakości konstrukcyjnej urządzenia.

  Stosowny przy dużych obciążeniach E07 HD

  W przypadkach, kiedy wymagana jest platforma o większym udźwigu i rozmiarach niż E07, idealnym rozwiązaniem jest platforma E07 Heayy Duty. Znakomicie nadaje się do przewożenia osób na noszach, łóżkach szpitalnych oraz we wszelkich sytuacjach, kiedy potrzeba większej przestrzeni w kabinie bez skomplikowanych prac budowlanych i przeróbek budynku.